Календар
«    Декабрь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Опитування

Ні
Так
Раніше вчився
Хочу навчатися


» Публічна інформація
УВАГА!

Адміністрація ЮЗШ№4 нагадує всім учасникам освітнього процесу!
Благодійництво, благодійна діяльність здійснюється на засадах законності, гуманності, спільності інтересів і рівності прав її учасників, гласності, добровільності та самоврядування!
Ст..2 Закону «Про благодійність».ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ
ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Положення про організацію пропускного режиму і правила поведінки відвідувачів у Южноукраїнській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 затверджено на засіданні Ради школи 04 жовтня 2017 року протокол №4
Дане Положення розроблено з метою:
 забезпечення безпечних умов навчання та виховання дітей;
 якісного проведення уроків;
 виключення можливості проникнення сторонніх осіб до школи,;
 встановлення належного порядку в навчальному закладі.
ПРОСИМО ВАС З РОЗУМІННЯМ СПРИЙНЯТИ ДАНЕ РІШЕННЯ РАДИ ШКОЛИ.
ВИКОНАННЯ ВИМОГ ПОЛОЖЕНЯ Є ОБОВ’ЯЗКОВИМ ДЛЯ ВСІХ УЧАСНИКІВ НАВЧАЛЬНО- ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

Положення

про організацію пропускного режиму і правила поведінки відвідувачів
у Южноукраїнській загальноосвітній школі І-III ступенів № 4

1. Загальні положення
Дане Положення розроблено у відповідності до статті 26 Закону України «Про освіту»( «Забезпечення безпечних і нешкідливих умов навчання, праці та виховання»); Положення «Про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах», затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563 зі змінами, наказом управління освіти Южноукраїнської міської ради №18 від 19.01.2015р. «Про заходи безпеки учасників навчально-виховного процесу» та іншими нормативно-правовими актами, що регламентують вимоги до встановлення належного порядку роботи та створення безпечних умов для учнів і працівників шкіл, а також виключення можливості проникнення сторонніх осіб, порушення санітарно-епідеміологічного стану, виносу службових документів, матеріальних цінностей та інших порушень громадського порядку.
Контрольно-пропускний режим – сукупність заходів і правил, що запобігають можливості несанкціонованого проходу осіб, виносу (занесенню) майна на територію чи з території школи. Пропускний режим в будівлі школи передбачає комплекс спеціальних заходів, направлених на підтримання та забезпечення встановленого порядку діяльності школи і визначає порядок пропуску учнів, працівників школи і громадян до будівлі та внутрішніх приміщень школи.
Охорона приміщень забезпечується вахтером , сторожами школи цілодобово.
Відповідальність та контроль за порядком здійснення пропускного режиму в приміщенні покладається на:
- директора школи ;
- заступників директора ;
- чергового учителя;
- вахтера ;
- сторожів.
Виконання вимог, що визначаються даним Положенням, є обов’язковим для всіх працівників. які постійно або тимчасово працюють в школі, учнів та їх батьків, всіх юридичних та фізичних осіб, що виконують свою діяльність чи знаходяться з інших причин на території школи.

2. Порядок проходу в будівлю школи
2.1 Пропускний режим в будівлю школи, а також відкривання/закривання дверей забезпечують вахтер, сторожі. Центральний вхід в будівлю школи у вихідні та святкові неробочі дні – постійно зачинений.
2.2. Контрольно-пропускний режим для учнів школи:
2.2.1. Учні школи проходять в будівлю школи через центральний вхід.
2.2.2. Початок навчальних занять о 8:00 годин. Учні зобов’язані прибути до школи не пізніше 7.50 год.
2.2.3. Виходити зі школи учням до закінчення навчальних занять дозволяється лише на підставі заяви батьків, за присутності батьків або осіб, які їх замінюють.
2.2.4. Вихід учнів зі школи на уроки фізичного виховання, на екскурсії, чи на інших підставах відбувається організовано у супроводі вчителя.
2.2.5. Під час канікул учні допускаються в школу згідно плану заходів на канікули, затвердженому директором школи.
2.2.6. Учні школи не мають права знаходитися в будівлі школи після закінчення навчальних занять або позаурочних заходів без дозволу працівників школи і без їх присутності.
2.2.7. До школи учні заходять в шкільній формі або в одязі ділового стилю, прийнятному для відвідування державних громадських установ.
2.3. Контрольно-пропускний режим для працівників школи:
2.3.1. Представники адміністрації та інші працівники школи мають змогу проходити та знаходитись у приміщенні школи в будь-який час доби, а також у вихідні та святкові дні, якщо це необхідно для виконання службових обов’язків і не обмежено поточними наказами відповідального за контрольно-пропускний режим.
2.3.2 Педагогам рекомендовано бути в школі не пізніше 7.45 години ранку.
2.3.3 В окремих випадках, у відповідності з розкладом занять, затвердженим директором школи, уроки конкретного педагога можуть починатись не з першого уроку. У даному випадку та інших конкретних випадках педагог зобов’язаний прийти до школи не пізніше, ніж за 15 хвилин до свого першого уроку.
2.3.4. Учителі перших класів приходять до школи з розрахунком часу необхідного для зустрічі дітей біля входу до школи (1 семестр) та супроводу їх до класу, але не пізніше 7.45 год. По закінченні занять вчитель передає дітей батькам, що їх зустрічають. В 2 семестрі учні самостійно проходять до навчальних кабінетів,де їх зустрічає вчитель.
2.3.5. Адміністрація школи та вчителі зобов’язані заздалегідь попередити вахтера про час запланованих зустрічей з батьками, а також про час і місце проведення батьківських зборів.
2.3.6. Всі інші працівники школи приходять в школу у відповідності з графіком роботи, затвердженим директором школи.
2.4. Контрольно-пропускний режим для батьків (законних представників) учнів школи:
2.4.1. Батьки учнів проходять до будівлі школи через центральний вхід.
2.4.2. Батьки учнів проходять в будівлю і повідомляють ім’я, по батькові та прізвище вчителя або адміністратора, до якого вони направляються, а також прізвище, ім’я своєї дитини, клас, в якому вона навчається та надають документ, що засвідчує особу. Вахтер з’ясовує мету приходу і пропускає в приміщення з дозволу працівника школи, до якого вони прийшли.
2.4.3. З учителями батьки зустрічаються на батьківських зборах, за запрошенням або після уроків за потребою (обов’язково за попередньою домовленістю з учителем). Лише в екстрених випадках - під час перерви.
2.4.4. Учителі зобов’язані заздалегідь попередити чергового про прихід батьків, а також про час та місце проведення батьківських зборів.
2.4.5. Батькам не дозволяється проходити до навчального закладу з габаритними сумками чи валізами.
2.4.6. Прохід у школу батьків з особистих питань до адміністрації школи можливий за умови попередньої домовленості з представниками самої адміністрації або під час годин прийому, попередньо записавшись.
2.4.7. У випадках незапланованого приходу до школи батьків учнів, черговий з’ясовує мету їх приходу і пропускає в будівлю школи тільки з дозволу адміністрації. Та за документом , що засвідчує особу.
2.4.8. Батьки, які супроводжують або зустрічають своїх дітей, до приміщення школи не заходять і чекають дітей на вулиці (або у вестибюлі закладу).
2.4.9. На території школи суворо заборонено: паління, вживання алкоголю та наркотичних речовин.


zagaln-polozhennya.platn-poslugi.doc [58 Kb] (cкачиваний: 2)
KOLEKTIVNIY-DOGOVR.doc [290,5 Kb] (cкачиваний: 5)
Polozhennya-YuZSh4-pro-dostup-do-nformacyi.doc [61 Kb] (cкачиваний: 3)
210.doc [34 Kb] (cкачиваний: 1)


Южноукраїнська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4

Наказ
30.09.2016 №210
Про організацію роботи з
питань забезпечення доступу
до публічної інформації

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» та з метою організації роботи з питань забезпечення доступу до публічної інформації Южноукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 для оприлюднення її на офіційному веб-сайті, реєстрації та формування бази даних публічної інформації закладу

НАКАЗУЮ
1. Визначити відповідальним з питань забезпечення доступу до публічної інформації Южноукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Южноукраїнської міської ради Миколаївської області заступника директора з виховної роботи Кифоренко-Міліцину А.Д..
2. Затвердити Порядок складання, подання та розгляду запитів на публічну інформацію, що є у володінні Южноукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Южноукраїнської міської ради Миколаївської області; надання відповідей на ці запити (додається).
3. Затвердити Інструкцію щодо процедури подання та розгляду запиту на інформацію (додається).
4. Затвердити форму Запиту на отримання публічної інформації (додається).
5. Затвердити Перелік публічної інформації (згідно з номенклатурою справ), яка входить до бази даних публічної інформації Южноукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Южноукраїнської міської ради Миколаївської області та оприлюднюється на офіційному веб-сайті навчального закладу.
6. Заступнику директора з виховної роботи Кифоренко-Міліціній А.Д.:
6.1. Під час забезпечення доступу запитувачів до публічної інформації керуватися вимогами Закону України «Про доступ до публічної інформації», Порядком складання, подання та розгляду запитів на публічну інформацію, що є у володінні Южноукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Южноукраїнської міської ради Миколаївської області.
6.2. Під час надання відповідей на ці запити дотримуватись Інструкції щодо процедури подання та розгляду запиту на інформацію та Інструкції з діловодства.
7. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
Директор школи М.Б. Карнаухова

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказ директора ЮЗШ №4
30.09.2016 №210ПОРЯДОК

складання, подання та розгляду запитів на публічну інформацію, що є у володінні, Южноукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Южноукраїнської міської ради Миколаївської області, надання відповідей на ці запити

1. Даний Порядок розроблений відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Запит на інформацію – це прохання особи (фізичної, юридичної) до Южноукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Южноукраїнської міської ради Миколаївської області надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

2. Южноукраїнська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 Южноукраїнської міської ради Миколаївської області (далі – заклад) є розпорядником публічної інформації, що була отримана або створена в процесі реалізації закладом повноважень, передбачених законодавчими актами України, та яка знаходиться у володінні закладу.

3. Южноукраїнська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 Южноукраїнської міської ради Миколаївської області не є розпорядником інформації за запитами на інформацію:
- адресованих безпосередньо до відділу освіти;
- стосовно інформації, яка може бути отримана шляхом узагальнення, аналітичної обробки даних або потребує створення в інший спосіб.

4. Запитувачі інформації мають право звернутися із запитом на інформацію в письмовій формі (поштою, факсом, електронною поштою) на вибір запитувача.

5. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним.

6. Запит на інформацію подається на ім'я директора школи в довільній формі або шляхом заповнення встановленої закладом форми.

7. У запиті на інформацію повинно обов'язково бути зазначено:

7.1. Прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи (у разі колективного запиту – певної особи, якій надано право звертатися та отримувати інформацію) або повне найменування юридичної особи;

7.2. Поштова адреса або адреса електронної пошти фізичної або юридичної особи;

7.3. Номер домашнього, робочого або мобільного телефону – якщо такий є;

7.4. Загальний опис інформації або вид, назва, реквізити чи зміст документу, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;

7.5. Спосіб отримання відповіді: поштою (вказати поштову адресу), факсом (вказати номер факсу), електронною поштою (вказати адресу електронної пошти);

7.6. Підпис і дата, якщо запит подається письмово.

8. У разі, якщо з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості, тощо) запитувач не може надати поштовий запит самостійно, його оформляє заступник директора з виховної роботи, в обов'язки якого входить забезпечення доступу запитувачів до публічної інформації (далі – відповідальна особа), при цьому даний спеціаліст обов'язково зазначає в запиті своє прізвище, ім'я та по батькові, контактний телефон і надає запитувачу копію запиту.

8.1. Запити на інформацію надаються в робочі дні з понеділка по четвер з 14.00 годин до 16.00 годин, у п'ятницю – з 15.00 годин до 16.00 годин.

8.2. За поштовою адресою:
Южноукраїнська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4, пр. Незалежності, 16, м. Южноукраїнськ, Миколаївська обл., 55001

8.3. По телефону за номером: (05136) 5-83-91

8.5.Особисто в кабінеті заступника директора з виховної роботи.

9. Спеціальним місцем для роботи запитувачів з документами визначено кабінет заступника директора з виховної роботи.

10. Відповідальна особа перевіряє оформлення запиту відповідно до вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" та реєструє його в Журналі обліку запитів на інформацію, про що робить відповідну відмітку у запиті.

11. Після розгляду та напису директором закладу резолюції, запит повертається до відповідальної особи для внесення відповідних відміток в журналі обліку запитів та доведення (передання) його виконавцю.

12. Виконавець вивчає, аналізує запит та підготовлює проект відповіді на запит не пізніше чотирьох робочих днів, починаючи з дня надходження та реєстрації запиту.

13. Відповідь на запит на інформацію запитувачу повинна бути надана не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

14. Якщо запит на інформацію стосується інформації, яка необхідна для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів в шкільній їдальні, надзвичайних подій у закладі, відповідь на запит має бути надана не пізніше 48 годин з часу отримання запиту. У такому разі запитувач повинен надати обґрунтоване клопотання про термінове опрацювання запиту.

15. У разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, заклад може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів. Про продовження строку Южноукраїнська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 Южноукраїнської міської ради Миколаївської області повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту з обґрунтуванням такого продовження.

16. Після підготовки відповіді, виконавець передає запит разом із проектом відповіді директору закладу для подальшого погодження та візування.

17. Завізована відповідь на запит передається для реєстрації секретарю-друкарці, в повноваження якого входить облік та реєстрація кореспонденції.

18. Запит передається відповідальній особі для обліку та накопичення у матеріалах справи, відповідно до номенклатури справ закладу.

19. Зареєстрована відповідь передається відповідальній особі для внесення відповідних записів до Журналу обліку запитів та належного оформлення відповіді для подальшого надіслання на адресу запитувача.

20. Южноукраїнська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 Южноукраїнської міської ради Миколаївської області має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках:

20.1 Загальноосвітня школа, посадові особи не володіють і не зобов'язані відповідно до їх компетенції, передбаченої законодавством України, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;

20.2. Інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації";

20.3 Особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 Закону України "Про доступ до публічної інформації" фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком;

20.4 Не дотримано вимог до запиту інформації, передбачених частиною п'ятою статті 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації".

21. Якщо заклад не володіє інформацією, яка міститься у запиті, але йому відомо, хто нею володіє, то запит направляється належному розпоряднику інформації з одночасним повідомленням про це запитувача.

22. Відповідь про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загально доступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

23. У відмові в задоволенні запиту на інформацію має бути зазначено:

23.1. Прізвище, ім'я, по батькові та посаду особи, відповідальної за розгляд запиту на інформацію;

23.2. Дату відмови;

23.3. Мотивовану підставу відмови;

23.4. Порядок оскарження відмови;

23.5. Підпис.

24. Відмова в задоволенні запиту на інформацію надається в письмовій формі.

25. Відстрочка в задоволенні запиту на інформацію допускається у разі, якщо запитувана інформація не може бути надана для ознайомлення в передбачені Законом України "Про доступ до публічної інформації" строки у разі настання обставин непереборної сили. Рішення про відстрочку доводиться до відома запитувача у письмовій формі з роз'ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.

26. У рішенні про відстрочку в задоволенні запиту на інформацію має бути зазначено:

26.1 Прізвище, ім'я, по батькові та посаду особи, відповідальної за розгляд запиту на інформацію;

26.2. Дату надсилання або вручення повідомлення про відстрочку;

26.3.Причини, у зв'язку з якими запит на інформацію не може бути задоволений у встановлений Законом України "Про доступ до публічної інформації" строк;

26.4.Строк, у який буде задоволено запит;

26.5.Підпис.

27. Інформація на запит надається безкоштовно.

У разі, якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більше 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.

28. Запитувач має право оскаржити:

- відмову в задоволенні запиту на інформацію;
- відстрочку задоволення запиту на інформацію;
- ненадання відповіді на запит на інформацію;
- надання недостовірної або неповної інформації;
- несвоєчасне надання інформації;
- невиконання обов'язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації";
- інші рішення, дії чи бездіяльність навчально-виховного закладу, його посадових осіб, що порушили законні права та інтереси запитувача.
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказ директора ЮЗШ №4
30.09.2016 №210ІНСТРУКЦІЯ
щодо процедури подання та розгляду запиту на інформацію

1. Запит на інформацію – це прохання особи (фізичної, юридичної) до Южноукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Южноукраїнської міської ради Миколаївської області надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

2. Запитувачі інформації мають право звернутися із запитом на інформацію в письмовій формі (поштою, факсом, електронною поштою) на вибір запитувача.

3. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним.

4. Запит на інформацію подається на ім'я директора закладу в довільній формі або шляхом заповнення встановленої закладом форми.

5. У запиті на інформацію повинно обов'язково бути зазначено:

5.1.Прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи (у разі колективного запиту – певної особи, якій надано право звертатися та отримувати інформацію) або повне найменування юридичної особи;

5.2.Поштова адреса або адреса електронної пошти фізичної або юридичної особи;

5.3.Номер домашнього, робочого або мобільного телефону – якщо такий є;

5.4.Загальний опис інформації або вид, назва, реквізити чи зміст документу, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;

5.5.Спосіб отримання відповіді: поштою (вказати поштову адресу), факсом (вказати номер факсу), електронною поштою (вказати адресу електронної пошти);

5.6. Підпис і дата, якщо запит подається письмово.

6. У разі, якщо з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості, тощо) запитувач не може надати поштовий запит самостійно, його оформляє на встановленій закладом формі заступник директора з виховної роботи, в обов'язки якого входить забезпечення доступу запитувачів до публічної інформації (далі – відповідальна особа), при цьому даний спеціаліст обов'язково зазначає в запиті своє прізвище, ім'я та по батькові, контактний телефон і надає запитувачу копію запиту.

6.1. Запити на інформацію надаються в робочі дні з понеділка по четвер з 14.00 годин до 16.00 годин, у п'ятницю – з 15.00 годин до 16.00 годин, без перерви.

6.2. За поштовою адресою:
Южноукраїнська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4,
пр. Незалежності, 16, м. Южноукраїнськ, Миколаївська обл., 55001


6.3. По телефону за номером: (05136) 5-83-91

6.4. Особисто в кабінеті заступника директора з виховної роботи (пр. Незалежності, 16).

7. Відповідальна особа реєструє запит в Журналі обліку запитів на інформацію, про що робить відповідну відмітку у запиті, зобов'язана надати відповідь на запит на інформацію запитувачу не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

8. Якщо запит на інформацію стосується інформації, яка необхідна для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів в шкільній їдальні, надзвичайних подій у закладі, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь на запит має бути надана не пізніше 48 годин з часу отримання запиту. У такому разі запитувач повинен надати обґрунтоване клопотання про термінове опрацювання запиту.

9. У разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, заклад може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів. Про продовження строку заклад повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту з обґрунтуванням такого продовження.

10. Інформація на запит надається безкоштовно.

У разі, якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більше 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.

13. Оскарження рішень, дій чи бездіяльності навчально-виховного закладу, його посадових осіб до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.ЗАТВЕРДЖЕНО
наказ директора ЮЗШ №4
30.09.2016 №210


Директору ЮЗШ №4
Карнаухова М. Б.
________________________________
(ПІБ або найменування запитувача)
________________________________
________________________________
(поштова адреса або адреса електронної пошти)
________________________________
(номер телефону)

ЗАПИТ
на отримання публічної інформації

Відповідно до статті 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації", прошу надати мені (повідомити мене) ______________________
________________________________________________________________
(загальний опис інформації або вид, назва, реквізити чи зміст документа)
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Прошу надати відповідь у визначений законом термін. Відповідь надати:
Поштою на адресу:
Факсом за номером:
На адресу електронної пошти:
В усній формі за телефоном:


"___" __________ 20__ року ________________
(підпис запитувача)

Запит оформлений відповідальною особою з питань забезпечення доступу запитувачів до публічної інформації ЮЗШ №4 у відповідності до пункту 6 Інструкції щодо процедури подання та розгляду запиту на інформацію ____________________________________________________________
(ПІБ, номер телефону відповідальної особи).

Копію запиту отримав _______________
(підпис запитувача)

"Зареєстровано": №______ від "____" _____________ 20__ рокуЗАТВЕРДЖЕНО
наказ директора ЮЗШ №4
30.09.2016 №210

Перелік
публічної інформації (згідно з номенклатурою справ), яка входить до бази даних публічної інформації Южноукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Южноукраїнської міської ради Миколаївської області та оприлюднюється на офіційному веб-сайті навчального закладу

№ з/п Перелік публічної інформації
1. Статут навчального закладу
2. Правила внутрішнього трудового розпорядку навчального закладу
3. Колективний договір
4. Робочий навчальний план
5. Мережа навчального закладу
6. Режим роботи
7. Графік особистого прийому громадян
8. Положення про надання платних послуг
9. Положення про загальношкільний батьківський комітет
9 Посадові (робочі) інструкції праці 10 Вакансії


Схвалено
на зборах трудового колективу
«___ » __________2012 року
Протокол № ___між адміністрацією і профспілковим комітетом

Южноукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4

на 2012-2015 рокиІ. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Визначаючи даний колективний договір нормативним актом, на підставі якого здійснюватиметься регулювання соціально-економічних, виробничих і трудових відносин, сторони домовились про наступне:
1.1. Цей колективний договір укладено на 3 роки.
1.2. Цей колективний договір діє до прийняття нового.
1.3. Сторонами колективного договору є: адміністрація Южноукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 в особі директора школи Карнаухової Марини Борисівни, яка представляє інтереси власника і має відповідні повноваження, - з однієї сторони; виборний орган первинної профспілкової організації, який відповідно до ст. 247 КЗпП України представляє інтереси працівників загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 в галузі виробництва, праці, побуту, культури і захищає їх трудові, соціально-економічні права та інтереси, отримавши на це відповідні повноваження від трудового колективу, - з другої сторони.
1.4. Директор загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 визнає профспілковий комітет єдиним повноважним представником усіх працівників загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 в колективних переговорах.
1.5. Сторони зобов’язуються дотримуватися принципів соціального партнерства: паритетності представництва, рівноправності сторін, взаємної відповідальності, конструктивності й аргументованості як під час переговорів для укладення колективного договору, внесення в нього змін і доповнень, так і при вирішенні всіх питань у галузі соціально-економічних і трудових відносин, що виникли в ході його виконання.
1.6. Положення цього колективного договору діють безпосередньо і є обов’язковими для дотримання адміністрацією, працівниками і профспілковим комітетом.
1.7. Положення колективного договору поширюються на всіх працівників школи (ст.18 КЗпП України).
1.8. У колективному договорi встановлюються взаємнi зобов'язання сторiн щодо регулювання виробничих, трудових, соцiально-економiчних вiдносин, зокрема: змiни в органiзацiї виробництва i працi; забезпечення продуктивної зайнятостi; нормування i оплати працi, встановлення форм, системи, розмiрiв заробiтної плати та iнших видiв виплат; встановлення гарантiй, компенсацiй, пiльг; режиму роботи, тривалостi робочого часу i вiдпочинку; умов i охорони працi; забезпечення житлово-побутового, культурного, медичного обслуговування, органiзацiї оздоровлення i вiдпочинку працiвникiв; гарантiй дiяльностi профспiлкової органiзацiї; умов регулювання фондiв оплати працi та встановлення мiжквалiфiкацiйних спiввiдношень в оплатi працi; забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків (ст.13 КЗпП України).
1.9. Зміни та доповнення до колективного договору вносяться в обов’язковому порядку у зв’язку зі змінами чинного законодавства, Галузевої угоди з питань, що є предметом колективного договору, та з ініціативи однієї зі сторін після проведення переговорів та досягнення згоди і набувають чинності після схвалення загальними зборами працівників.
1.10. Жодна сторона протягом дії колективного договору не може в односторонньому порядку: вносити до нього зміни або доповнення; припиняти виконання взятих на себе зобов’язань; не виконувати або не дотримуватись узгоджених положень і норм; приймати рішення, які б змінювали зобов’язання, норми, умови і положення цього колективного договору.
1.11. Пропозиції кожної із сторін щодо внесення змін і доповнень до колективного договору розглядаються спільно, відповідні рішення приймаються у 10-денний строк з дня їх отримання іншою стороною та згідно з процедурою.
1.12. Переговори щодо укладення нового колективного договору на наступний термін починаються не пізніше як за місяць до закінчення строку дії чинного договору.
1.13. Після підписання колективний договір подається для повідомної реєстрації в місцеві органи державної виконавчої влади.

ІІ. ВИРОБНИЧІ ТА ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ

Адміністрація школи зобов’язується:
2.1. Створювати оптимальні умови для організації навчально-виховного процесу, забезпечувати розвиток і зміцнення матеріально-технічної бази школи.
2.2. Не допускати передачі іншим власникам приміщень школи.
2.3. Застосовувати засоби матеріального і морального стимулювання якісної праці працівників закладу.
2.4. Здійснювати прийняття на роботу нових працівників лише у випадках забезпечення повної продуктивної зайнятості працюючих і якщо не прогнозується їх вивільнення на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України.
2.5. Забезпечити протягом одного року реалізацію працівниками переважного права на укладення трудового договору у разі повторного прийняття на роботу працівників аналогічної кваліфікації (ст.42-І КЗпП України).
2.6. До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором роз’яснювати під підпис його права, обов’язки, інформувати про умови праці, права на пільги і компенсації за роботу в особливих умовах відповідно до чинного законодавства і даного колективного договору.
2.7. Залучати до викладацької роботи керівних, непедагогічних працівників даного закладу, працівників інших підприємств, установ, організацій на умовах погодинної оплати лише за умови забезпечення штатних педагогічних працівників навчальним навантаженням в обсязі не менше відповідної кількості годин на ставку.
2.8. Звільнення працівників за ініціативою адміністрації здійснювати за попереднім погодженням із профспілковим комітетом закладу та згідно з чинним законодавством.
2.9. Звільнення педагогічних працівників у зв’язку зі скороченням обсягу роботи здійснювати лише після закінчення навчального року.
2.10. У термін, визначений працівником, за його власним бажанням розривати з ним трудовий договір (в тому числі строковий), якщо в закладі не виконується законодавство про охорону праці, умови колективного договору з цих питань з виплатою відповідної вихідної допомоги (ст. 6 Закону України «Про охорону праці»).
2.11. Протягом 2-х днів з часу одержання інформації доводити до відома членів трудового колективу нові нормативні документи стосовно трудових відносин, організації праці, роз’яснювати їх зміст та обов’язки працівників (через накази, розпорядження, посадові інструкції, функціональні обов’язки тощо).
2.12. Запровадження, зміну та перегляд норм праці проводити за погодженням із профкомом.
2.13. Забезпечити своєчасне (не менше одного разу на 5 років) підвищення кваліфікації педпрацівників, гарантуючи їм при цьому відповідні пільги, компенсації згідно з чинним законодавством, (збереження середньої заробітної плати, оплата вартості проїзду, виплата добових).
2.14. Розподіл педагогічного навантаження здійснювати за погодженням із профкомом. Попередній розподіл навчального навантаження на наступний навчальний рік проводити в кінці поточного навчального року з обов’язковим інформуванням працівників. Навчальне навантаження в об’ємі менше тарифної ставки встановлювати лише за письмовою згодою працівника.
2.15. Включати представника профкому до складу тарифікаційної та атестаційної комісій.
2.16. Посадові обов’язки працівників, режим роботи, графіки роботи, розклад уроків затверджувати за погодженням із профспілковим комітетом.
2.17. При складанні розкладу навчальних занять забезпечити оптимальний режим роботи:
- для жінок, що мають 2-х і більше дітей віком до 15 років;
- для тих, хто поєднує роботу з навчанням.
2.18. Вільний від навчальних занять день для методичної роботи надавати керівникам методкомісій, учителям, що мають навантаження в об’ємі менше тарифної ставки, іншим працівникам, в т.ч. похилого віку, виходячи з виробничих умов школи.
2.19. Не допускати відволікання педагогічних працівників від виконання ними професійних обов’язків (за винятком випадків, передбачених чинним законодавством).
2.20. Залучати працівників до роботи в позаурочний час, як виняток, лише з дозволу профкому з оплатою у відповідному розмірі, передбаченому чинним законодавством.
2.21. У разі запровадження чергування у закладі завчасно погоджувати з профспілковим комітетом графіки, порядок чергування працівників і вид компенсацій.
2.22. Залучати на роботу окремих працівників у вихідні (неробочі) дні лише у виняткових випадках за їх згодою і за погодженням з профспілковим комітетом.
2.23. Компенсувати роботу у святкові і неробочі дні згідно з чинним законодавством (ст. 72, ст. 107 КЗпП України) (додаток 5).
2.24. Графік щорічних оплачуваних відпусток затверджувати за погодженням із профспілковим комітетом, враховуючи виробничу необхідність та заяву працівника, не пізніше 15 січня і доводити до відома працівників. Тривалість щорічних основних відпусток працівників зазначена у додатку №8.
2.25. Повідомляти працівника про дату початку відпустки не пізніше ніж за 2 тижні до встановленого графіком терміну (ст. 10 Закону України «Про відпустки»).
2.26. На вимогу працівника переносити щорічну відпустку на інший, ніж це передбачено графіком, період у випадках: порушення терміну повідомлення працівника про час надання відпустки; несвоєчасної виплати заробітної плати за період відпустки, тобто не пізніше ніж за 3 дні до початку відпустки (ст. 10, 21 Закону України «Про відпустки»).
2.27. У випадку поділу відпустки на частини за бажанням працівника основну безперервну частину відпустки надавати у розмірі не менше 14 календарних днів, невикористану частину відпустки надавати педагогічним працівникам у канікулярний період (п. 4 установи Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 р. №346). Перенесення щорічної відпустки здійснювати у порядку, передбаченому ст. 11 Закону України «Про відпустки».
2.28. За бажанням працівника виплачувати йому грошову компенсацію за частину щорічної відпустки за можливості забезпечення їх у відповідний період роботою (при цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні).
2.29. Надавати відпустку (або її частину) працівникам закладу протягом навчального року у зв’язку з необхідністю санаторно-курортного лікування (ст. 10 Закону України «Про відпустки»).
2.30. Надавати особам, які працюють на умовах неповного робочого часу, в т.ч. тим, хто перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, щорічно основну відпустку повної тривалості.
2.31. Забезпечувати надання додаткової оплачуваної відпустки до 7 календарних днів працівникам з ненормованим робочим днем відповідно до переліку посад і професій (додаток 3) та до 4 календарних днів працівникам за роботу в умовах підвищеного ризику для здоров’я, із шкідливими і важкими умовами праці (додаток 4) (ст. 7, 8 Закону України «Про відпустки»).
2.32. Надавати щорічно додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів жінкам, які працюють і мають двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або які усиновили дитину, одиноким
матерям, батькам, які виховують дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особам, які взяли дитину під опіку,
чи одному із прийомних батьків (ст. 19 Закону України «Про відпустки»).
2.33. В межах бюджетних асигнувань та за рахунок інших джерел (позабюджетних коштів) надавати працівникам інші види відпусток у випадках, передбачених чинним законодавством.
2.34. Надавати в обов’язковому порядку відпустку без збереження заробітної плати категоріям працівників, передбачених ст. 25 Закону України «Про відпустки».
2.35. Надавати відпустку без збереження заробітної плати працівникам за сімейними обставинами не більше 15 календарних днів на рік (ст. 26 Закону України «Про відпустки»).
2.36.Відкликання працівника зі щорічної відпустки здійснювати лише за його згодою у випадках, передбачених чинним законодавством (ст. 12 Закону України «Про відпустки»).
2.37.Забезпечувати дотримання працівниками трудової дисципліни у відповідності з вимогами, які записані в посадових інструкціях та функціональних обов’язках, правилах внутрішнього трудового розпорядку.
2.38.Сприяти створенню в колективі здорового морально-психологічного мікроклімату. Запобігати виникненню індивідуальних та колективних трудових конфліктів, а у разі виникнення – забезпечити їх вирішення згідно з чинним законодавством.

Профспілковий комітет зобов’язується:
2.40. Роз’яснювати членам трудового колективу зміст нормативних документів щодо організації праці, їх права і обов’язки.
2.41. Сприяти дотриманню трудової дисципліни та правил внутрішнього трудового розпорядку в закладі.
2.42.Забезпечити постійний контроль за своєчасним введенням в дію нормативних документів із питань трудових відносин, організації, нормування праці, розподілу педагогічного навантаження.
2.43. Сприяти упередженню виникнення трудових конфліктів.

Сторони домовились про наступне:
- встановити в навчальному закладі п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями в суботу, неділю;
- надавати відпустки без збереження заробітної плати або з частковим її збереженням лише за наявності особистої заяви працівника.

ІІІ. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАЙНЯТОСТІ

Адміністрація зобов’язується:
3.1. Рішення про зміни в організації виробництва і праці, ліквідацію, реорганізацію, перепрофілювання установи, скорочення чисельності або штату працівників приймати лише після попереднього проведення переговорів з профкомом – не пізніше як за три місяці до здійснення цих заходів.
3.2. Надавати всім бажаючим працівникам можливість працювати на умовах неповного робочого часу з оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу (за фактично виконану роботу) без будь-яких обмежень трудових прав працівника, із збереженням повної тривалості оплачуваної відпустки та всіх гарантій, пільг, компенсацій, встановлених цим колективним договором.
3.3. Здійснювати гласний аналіз стану та прогнозування щодо використання трудових ресурсів в установі.
3.4. При прогнозуванні масового вивільнення працівників (до 10 % загальної чисельності працюючих) розробити та реалізувати погоджену з профкомом, трудовим колективом програму забезпечення зайнятості та соціальної підтримки працівників, яких передбачається вивільнити.
3.5.При виникненні необхідності вивільнення працівників на підставі ст. 49-2 КЗпП України:
- повідомляти не пізніше як за 2 місяці у письмовій формі державну службу зайнятості про вивільнення працівників у зв’язку із скороченням чисельності або штату працівників;
- вивільнення здійснювати лише після використання усіх можливостей забезпечити їх роботою на іншому робочому місці, в т.ч. за рахунок звільнення сумісників.

Профспілковий комітет зобов’язується:
3.6. Вести роз’яснювальну роботу з питань трудових прав та соціального захисту вивільнюваних працівників.
3.7. Забезпечувати захист вивільнюваних працівників згідно з чинним законодавством. Контролювати надання працівникам переважного права залишення на роботі відповідно до ст. 42 КЗпП України.
3.8. Не допускати звільнення за ініціативою адміністрації вагітних жінок, які мають дітей віком до трьох років/ до шести років – частина шоста ст.179 КЗпП України/ одиноких матерів при наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда (ст. 184 КЗпП України).
3.9. Не знімати з профспілкового обліку вивільнених працівників до моменту їх працевлаштування (крім випадків особистої заяви про зняття з обліку).

IV. НОРМУВАННЯ І ОПЛАТА ПРАЦІ

Адміністрація зобов’язується:
4.1. Забезпечити ефективний контроль за дотриманням в установі законодавства про оплату праці.
4.2. Здійснювати заходи для безумовного забезпечення виплати заробітної плати два рази на місяць у терміни:
-31 число місяця – заробітна плата
-15 число місяця – аванс.
4.3. Вживати заходів для своєчасної виплати заробітної плати, в т.ч. за період відпусток та сприяти усуненню причин затримки її виплати.
4.4. При затримці виплати заробітної плати нараховану до виплати суму індексувати відповідно до Положення про порядок компенсації працівникам частини заробітної плати у зв’язку з порушенням термінів її виплати (постанова Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1997 року № 1427).
4.5. Заробітну плату за період відпустки виплачувати за 3 дні до початку відпустки. У випадку затримки виплати відпускних відпустка на письмову вимогу працівника може бути перенесена на інший період.
4.6. Погодинну оплату праці педагогічних працівників здійснювати лише у випадках:
- заміщення протягом менше ніж 2 місяців тимчасово відсутніх педагогів;
- оплати праці працівників інших установ, які залучаються до педагогічної роботи.
При заміщенні тимчасово відсутніх педагогів, яке тривало понад 2 місяці, оплату здійснювати по тарифікації з першого дня заміщення за всі години фактичного навантаження (п. 73 «Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти»).
4.7. Здійснювати за час роботи в період канікул оплату праці педагогічних працівників та осіб з числа керівного, адміністративно-господарського та навчально-допоміжного персоналу, яким дозволено вести викладацьку роботу, з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, що передувала початку канікул (п. 71 «Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівник