Календар
«    Ноябрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Опитування

Ні
Так
Раніше вчився
Хочу навчатися


» » КЛУБ ТУРБОТЛИВИХ БАТЬКІВ


КЛУБ ТУРБОТЛИВИХ БАТЬКІВ
ноября03
КЛУБ ТУРБОТЛИВИХ БАТЬКІВ
Рейтинг:
Категория: Новини
Дітей виховують батьки, а батьків?


«Не виховуйте дітей, все одно
вони будуть схожі на вас.
Виховуйте себе»
Англійське прислів’я.


Сучасні сім'ї розвиваються в умовах суперечливої суспільної ситуації, тому дуже важливо побудувати щирі взаємостосунки між її членами. Але, іноді, батьки не володіючи достатньою мірою знанням вікових та індивідуальних особливостей розвитку дитини, здійснюють виховання наосліп, інтуїтивно. Все це, як правило, не дає позитивних результатів. У таких сім'ях немає міцних міжособистісних зв'язків між батьками і дітьми і, як наслідок, "авторитетом" стає зовнішнє, часто негативне оточення, що призводить до "виходу" дитини з-під впливу сім'ї.
Психологи вважають, що дитинства, сповненого любові, людині вистачає на все життя. Саме батьківська любов наповнює дитину внутрішніми захисними механізмами проти всього, що заважає їй розвиватися. А наші уявлення про нещасну дитину зазвичай зводяться до того, що її недостатньо люблять батьки та рідні або що її зовсім не люблять.
Та чи принесе щастя дитині безмежна любов навколишніх? Чого бояться наші діти? Як виховується довіра до батьків? На ці та ряд інших питань знаходять відповіді батьки учнів Южноукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, які відвідують заняття шкільного Клубу турботливих батьків
Шкільний Клуб створений та діє в ЮЗШ №4 протягом шести років. Крім кваліфікованої психолого-педагогічної, соціальної та правової допомоги його слухачі пізнають свої психологічні особливості, вивчають емоції та почуття дітей, знаходять оптимальні шляхи спілкування з людьми, які нас оточують.
Засідання Клубу турботливих батьків проходять в невимушеній атмосфері: бесіди- дискусії, ділові ігри, тренінги батьківської ефективності. Особливо цікаво проходять заняття, в яких беруть участь сімейні пари та діти. Це такі брейн-стормінги, де розглядаються реальні проблемні ситуації, аналізуються події з власного життєвого досвіду, обговорюються шляхи подолання несприятливих умов, помилок у вихованні дітей.
Як правило, засідання Клубу проводить шкільний психолог, а також активну участь в засіданні КТБ бере адміністрація школи, класні керівники, соціальний педагог, методист комунальної установи «Консалтингово-методичного освітнього центру», представники медичного закладу.
Традиційно, напередодні, засідання шкільного Клубу турботливих батьків психолог розмовляє з дітьми на теми, які турбують їх. Разом з дітьми виготовляють побажання або прохання для батьків у вигляді паперових метеликів, квітів, іноді, діти навіть складають невеличкі вірші. І зрозуміло, що жоден батько та мама, читаючи послання своїх дітей не залишаються байдужими, серйозно замислюються, дякують своїм дітям за відкриту частинку своєї душі.
Наприкінці кожного заняття демонструються відео, мультфільми та кліпи на актуальну тему. Не забувають слухачі і про «виконання» домашніх завдань, яких? Наприклад: обійняти всіх членів родини та висловити їм слова вдячності й любові.
Батьки і педагоги - вихователі одних і тих же дітей, і результат виховання може бути успішним тоді, коли вчителі та батьки стануть союзниками. Пригадаймо слова Василя Сухомлинського: «Якомога менше викликів до школи батьків для моральних нотацій дітям, для лякання дітей батьківською «сильною рукою», для попередження про небезпеку, «якщо й далі так буде продовжуватись», - і якомога більше такого спілкування дітей з батьками, що приносить радість матерям і батькам. Усе, що в дитини в голові, душі, у зошиті, щоденнику, - усе це ми повинні розглядати з погляду взаємин дітей і батьків, і зовсім неприпустимо, щоб дитина приносила матері та батьку одні засмучення - це виродливе виховання».


На фото: йде заняття шкільного Клубу турботливих батьків. Тренінг «Маленький світ дитини». Батьки першокласників поринають у світ своїх дітей, вчаться спільно вирішувати проблеми та просто любити своїх дітей.
КЛУБ ТУРБОТЛИВИХ БАТЬКІВ КЛУБ ТУРБОТЛИВИХ БАТЬКІВ КЛУБ ТУРБОТЛИВИХ БАТЬКІВ КЛУБ ТУРБОТЛИВИХ БАТЬКІВ КЛУБ ТУРБОТЛИВИХ БАТЬКІВ КЛУБ ТУРБОТЛИВИХ БАТЬКІВ КЛУБ ТУРБОТЛИВИХ БАТЬКІВ КЛУБ ТУРБОТЛИВИХ БАТЬКІВ КЛУБ ТУРБОТЛИВИХ БАТЬКІВ КЛУБ ТУРБОТЛИВИХ БАТЬКІВ
Просмотров: 47
Комментариев: 0
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 
Другие новости по теме: