Календар
«    Февраль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Популярні новини
  Опитування

  Ні
  Так
  Раніше вчився
  Хочу навчатися


  » Батькам першокласника


  Пам'ятка для батьків
  «Як правильно купувати та збирати портфель»

  1. Перевірте замки.
  2. Розмір рюкзака повинен відповідати зросту дитини.
  3. Віддавати перевагу рюкзаку з ортопедичною спинкою.
  4. «Дихаюча» спинка.
  5. Матеріал водонепроникний.
  6. Маса порожнього рюкзака не повинна перевищувати 1 кг, а маса наповненого рюкзака має бути не більшою за 10 - 12% від ваги дитини.
  7. Виконуйте вимоги за доглядом.
  8. Укріплене дно.
  9. Обов'язкова наявність світловідбивачів.

  Порада № 1. Ортопедична спинка
  Перше, на що потрібно звернути увагу, це спинка та днище шкільного рюкзака. Жорстка основа допоможе правильно тримати хребет, і стане профілактикою розвитку сколіозу. Оскільки рюкзак має щільно прилягати до спини дитини, то на якісну продукцію нашивають сітчану прокладку, яка запобігає потовиділенню.
  Порада № 2. Матеріал виготовлення
  Роблять шкільні рюкзаки з нейлону, тканини, вінілу, шкіри. Кожен має свої переваги та недоліки, але тут варто зосередитися на основних вимогах саме до шкільної речі: гігієнічній безпеці, стійкості до різних температур та вологи, легкості очищення поверхонь. І звичайно, рюкзак має бути міцним, витримувати підвищені навантаження.
  Порада № 3. Розмір
  Не купуйте шкільний рюкзак, який нагадує туристичне знаряддя, куди можна помістити намет, казанок та багато провіанту. Вгорі рюкзак не повинен виходити за лінію плечей, а його нижня частина має досягати талії.
  Порада № 4. Вага
  Спеціалісти бідкаються, що дітям доводиться носити вантажі, які і не всякому дорослому можна підіймати. Розроблено навіть формулу: вага всього шкільного приладдя за спиною дитини повинна бути не більшою, ніж 10 % від ваги самої дитини. Рекомендують при купівлі шкільного рюкзака відразу складати у нього все необхідне і зважувати. Однак тут є одне «але»… Ортопедичний рюкзак важчий, але навантаження з ним розподіляються краще, тому варто трохи перевищити ліміт або докупити ще один комплект підручників, а шкільний залишати на місці навчання.
  Порада № 5. Купуйте разом
  Звичайно, не варто в усьому слухати дитину і брати шкільний рюкзак, єдиною перевагою якого є безліч картинок з улюбленими кіногероями. Поясніть школяреві, що рюкзак прослужить довше, ніж буде йти його мультик, і що безпека – це найголовніше. Зверніть увагу дитини на світловідбиваючі смуги та розтлумачте для чого вони. Розкажіть про річ, і маля зрозуміє, які критерії вибору найголовніші. Важливо,щоб школяр із задоволенням та гордістю носив свій рюкзак.
  Коли варто бити на сполох?
  Трапляється, що наче всіх порад дотримано, але все одно ваша дитина відчуває дискомфорт. Придивіться уважніше, і, якщо хоч один симптом нездоров’я наявний, то шкільний рюкзак варто замінити:
  • біль у спині, шиї або плечах;
  • червоні сліди від лямок;
  • неприродна постава під часу руху з рюкзаком: тулуб нахилений на бік, занадто витягнуті вперед шия та голова;
  • відчуття оніміння або поколювання у руках.
  Зазвичай коштують шкільні рюкзаки недешево і батьки часто купують їх «на виріст».
  Але ризикувати здоров’ям дитини не варто.
  Учасники проекту «Шкільний портфель»
  Андреєва Софія, 9-А,
  Терещук Карина, 8-В  Пам’ятка батькам першокласника

  1. Підтримайте в дитині його прагнення стати школярем. Ваша щира зацікавленість в його шкільних справах і турботах, серйозне відношення до його перших досягнень і можливих труднощів допоможуть першокласникові підтвердити значущість його нового положення і діяльності.

  2. Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими він зустрівся в школі. Поясніть їх необхідність і доцільність.

  3. Ваш малюк прийшов у школу, щоб вчитися. Коли людина вчиться, у нього може щось не відразу виходити, це природно. Дитина має право на помилку.

  4. Складіть разом з першокласником розпорядок дня, стежте за його дотриманням.

  5. Не пропускайте труднощів, які можуть виникнути у дитини на початковому етапі навчання в школі. Якщо у першокласника, наприклад, є логопедичні проблеми, постарайтеся впоратися з ними на першому році навчання.

  6. Підтримайте першокласника в його бажанні добитися успіху. У кожній роботі обов'язково знайдіть, за що можна було б його похвалити. Пам'ятайте, що похвала та емоційна підтримка ("Молодець!", "Ти так добре впорався!") здатні помітно підвищити інтелектуальні досягнення.

  7. Якщо вас щось турбує в поведінці дитини, його учбових справах, не соромтеся звертатися за порадою і консультацією до вчителя або шкільного психолога.

  8. Зі вступом до школи в житті вашого малюка з'явилася людина авторитетніша, ніж ви. Це вчитель. Поважайте думку першокласника про свого педагога.

  9. Навчання - це нелегка і відповідальна праця. Вступ до школи істотно міняє життя дитини, але не повинно позбавляти її різноманіття, радості, гри. У першокласника повинно залишатися досить часу для ігрових занять.